Щоб не дістати кота із мішка на виборах: хмельничани підтримують зміни до закону

400
0

«”Ні” виборам за законом Януковича!» Мажоритарна система, яка зараз у законі, діє пропорційно, тобто 50% нардепів обирається за партійними списками і ще стільки ж – на округах. Відтак, по всій Україні, зокрема і в Хмельницькому, провели акцію.  Різні політичні сили та громадські активісти виступили за те, щоб ввести так звані регіональні відкриті списки.

Підтримати законопроект про Виборчий кодекс зібрались десятки людей. Здебільшого, це представники партій. Але там, де чутно  слово «вибори», збирається і з десяток бабусь, голоси яких так полюбляють «купувати» наші депутати. Та й сьогодні, схоже, прийшли не із власної ініціативи…

Хтось за винагороду, хтось за ідею. Як би там не було, а сподівання на те, що їх почують, є. Адже такі зібрання привернуть увагу спершу представників рад на місцях, що у свою чергу мусить запустити механізм змін.

Конкретна людина на конкретні повноваження. Наша громада, йдучи віддавати свій голос, зазвичай, вибирає серцем – або за приємною зовнішністю, або за якісь презенти, як то гречка чи новенький дитячий майданчик у дворі. Та система повинна діяти по-іншому. І аби прийти до змін, потрібно перебудовувати як в цілому її саму, так і відкоригувати ментальність людей і свідомість депутатів.

Щоб не лише правильно обрати, а й знати, з кого потім спитати.  Важливо, аби депутатський мандат був не лише статусом недоторканності, а й відповідальністю перед людьми, які йому цей статус і дали.  Бути захищеним, жити та працювати у достойній країні прагнуть всі, та щоб отримати бажане, варто почати, в першу чергу, з себе. Адже скільки б рішень та законів не було б підписано, наші люди знаходять шляхи, як їх обійти.