Фундатор української незалежності Євген Коновалець та ВО «Свобода»: що спільного?

1604
0

Євгеній Коновалець – визначна постать в історії творення української державності, яку історики часта ставлять поруч із Бандерою та Шухевичем. І хоча зі шкільної програми ми, відверто, знаємо про нього небагато, його вклад в незалежність України заслуговує на повагу. Меморіальну дошку Українцю з великої літери відкрили і у Хмельницькому за адресою вул. Гагаріна, 18.

Бюст виготовлений із штучної бронзи. Сама робота зайняла близько 2 місяців. Скульптор та художник Роман розповідає, розпочав роботу із заповнення власних пробілів у знанні історії, і був таки вражений значенням постаті Євгенія Коновальця для України.

Проте, уже не вперше подібні заходи затьмарює намагання політичних гравців перетворити пам’ятні для міста дати у майданчик для власного піару. Так, якщо злічити, прапорів України на заході було навіть менше, ніж прапорів правлячої партії «Свобода». А серед спікерів до мікрофонів вийшли не історики чи військові, що і нині боронять нашу незалежність, а голова міського осередку політичної сили. Градоначальник на питання, чому ж так, відповів односкладно – те їх такий сценарій. Сценарій по-свободівськи.

Чи реально втрапити в такий сценарій головам інших депутатських фракцій міської ради – питання, радше, риторичне.

Проте, історія циклічна, і нинішні події у країні це ще раз доводять. Панове, не слід свою буденну роботу, яку Ви, наші очільники виконуєте за наші податки, виставляти як особисті досягнення та власні звершення. Пора б замислитись, для чого Ви відвідуєте та влаштовуєте ці заходи: вшанувати пам’ять чи провести рекламну кампанію?