Якщо сам не йде, то його “підуть”: Луценко “із тріском вилетить” із крісла

2635
0

Юрій Луценко повинен залишити пост генерального прокурора. Про це новообраний президент Володимир Зеленський заявив на власній інавгурації.

Юрія Луценка призначили генеральним прокурором у травні 16-го. Тоді депутати навіть змінили закон, аби людина без юридичної освіти змогла очолити ГПУ. Буквально через кілька годин його підписав президент та за сумісництвом кум Петро Порошенко.

«Закон один для всіх, і прокуратура має почати це гасло із себе», — заявив Луценко одразу після призначення. Він пробув на посаді половину відведеного терміну, але у громадськості до нього вже достатньо запитань.

А ЦЕ Розслідування вбивства Катерини Гандзюк. «Гори в пеклі» — акцію з таким гаслом влаштували на порозі будинку Луценка, невдоволені розслідуванням справи. Херсонську активістку 31 липня облили кислотою. Внаслідок отриманих опіків шкіри вона померла у реанімації. Та після піврічного розслідування у генпрокуратурі повідомили, тепер йдеться не про вбивство, а про завдання тяжких тілесних ушкоджень.

Гучні корупційні справи взагалі розслідували без вироків. А це «Вишки Бойка», справа «податків Клименка». Напередодні президентських виборів активізували і ще одну резонансну справу — так званий «Курченкогейт». За кілька днів до першого туру прокурор Костянтин Кулик заявив про вручення підозр оточенню Порошенка, зокрема Гонтаревій, Ложкіну та Філатову. Тоді в ГПУ підозри спростували.

Не менш резонансна справа Савченко-Рубана. Депутатці закидали підготовку теракту, планування повалення конституційного ладу в Україні, посягання на життя державних та громадських діячів.

Головне розслідування, якого від Луценка чекали в першу чергу, — розстріли на Майдані. За 5 років ці справи припали товстим шаром пилу у сейфах ГПУ.

У команді Зеленського заявили, що новим генпрокурором хочуть бачити когось із антикорупційних активістів. У відповідь на це в мережі розпочали флешмоб на підтримку кандидатури адвокатки родин Небесної сотні та рідних Катерини Гандзюк Євгенії Закревської. У Facebook поширюють дописи із хештегом #закревськагенпрокурор.

Луценко ж заявив: йти з посади не збирається. Ви тільки подивіться, скільки «мужності», у лапках, у цьому чиновнику, який так активно не тримається за крісло і виставляє себе справжнім посміховиськом.

Втім, сам Зеленський знайшов причину для звільнення Луценка і вніс подання до Ради. У законодавстві знайшли норми, які зобов’язують прокурорів мати юридичну освіту, а її у Луценка немає.

Ну що ж, як би Юрій Луценко НЕ тримався лещатами за прокурорське крісло, схоже, його пісенька заспівана. Рахуйте, відбувся легким переляком, бо ж за таку роботу, як мінімум, генпрокурору мали світити ґрати.