Виховувати водіїв пряником… чи таки батогом? Міські активісти засудили «наліпкову» авто-акцію

480
0

Прості українські дороги… із іноді надмірно впевненими у собі водіями та безневинно скаліченими життями простих громадян, перехожих, пасажирів.

2017 рік став рекордним за кількістю ДТП в Україні. У Хмельницькому подібні інциденти теж мали місце бути. Ще раз нагадати усім довкола, та і самому собі, що авто не лише засіб пересування, а й небезпека для життя та здоров’я, якщо водій дозволятиме собі зайвого. Методи – нехитрі, проте більше спрямовані на мораль та совість того, хто за кермом. Патрульна поліція, разом із консультативною місією ЄС запровадили акцію “Керуй!” Нещодавно до неї долучилася й наша область.

Для того, щоб стати учасником акції,  потрібно прийти в управління поліції за адресою провулок Коцюбинського 35/2 та зареєструватися. Єдина умова – відсутність “досьє” на водія у базі поліцейських. І, якщо репутація незаплямована, з дня на день чекайте молодиків у формі із «розпізнавальним знаком».

І, здавалося б, фото у соцмережах та жовті наліпки на склі машин – то позитивна ініціатива. Мовляв, свідомі водії та дружня поліція йдуть пліч-о-пліч. Але немало людей вважають її неефективною та навіть якимось знущанням. Активіст Андрій Попик ділиться своїм баченням. Каже: замість того, щоб бавитися з наклейками – патрульні мали б навести порядок хоча б у центрі міста.

У своєму фотозвіті звернув увагу: доки роздавали наліпочки – навколо стояло чимало автівок, припаркованих з порушеннями. Переконаний, метод пряника не діє на українців, а от батіг став би у нагоді. І от виходить: наклейки “Чемний водій” якось не “клеяться” з дійсністю.

Нагадаємо, різні мотиваційні, агітаційні, голослівні, виховні та навіть ті, що вганяють у сором, акції проводять ледь не щороку. Активісти та громадські діячі вказують пальцем, «Хто хам», створюють відповідні спільноти, викладають марки та навіть вказують номер авто. Тисячі відеозаписів з нахабними автомобілістами, врешті, вчать одиниці. А результат? Ось він. На дорозі. То чи не суттєвіше карати, і карати як слід. Штраф за неправильне паркування – від 255 до 510 грн; за перевищення швидкості – від 225 до 510 грн; за перетин суцільної лінії – від 255 до 425 грн; за водіння в нетверезому стані – 10200 грн. Це нинішнє законодавство. Тож, шановна поліція, давайте не лише всміхатися на камеру, а й за потреби бути жорсткішими.