Як у Летичеві “будують” демократичну школу

652
0

Летичівська гімназія не лише дає знання, а й допомагає учням розвиватися як особистість. У школі постійно впроваджують нові системи та програми пізнання нового, щосуботи проводяться англомовні заняття, а також заклад завдяки проекту «Бюджет громади» виграв телестудію для своїх вихованців. А цього разу  стали переможцями програми Європейського центру Вергеланда і тепер мають свою демократичну школу.

Демократична школа передбачає 7 тренінгів, що мають навчити педагогічний колектив, батьків та учнів співпрацювати як єдиний організм. Усі разом розробляють статут школи, за яким і будуть жити по закінченню навчання. Головна мета – закладення цінностей, відчуття рівноправ’я, мирне співіснування та повага до людської гідності.

Батьки охоче приєдналися до демократичної школи. Євгенія Григорівна – багатодітна мати, наймолодша дитина навчається у 9 класі. Її Іринка – доволі активна дівчинка, завжди бере участь в житті школи. І для матері важливо, аби її донька розвивалася всебічно та вміла чітко висловлювати та відстоювати свої думки.

Учні з задоволенням приєдналися до цього проекту, адже бачать у цьому особливий зміст. Вихованці зможуть брати участь у вирішенні важливих питань та запропонувати на розгляд власні зміни у діяльності гімназії.

Уже за півтора року Летичівська гімназія зміниться докорінно – у ній повноцінно почне діяти демократичне суспільство. І за об’єднаних зусиль учнів, батьків та педагогічного колективу вдасться підняти школу на вищий рівень та виховати учнів почесними громадянами своєї країни.