Чому європейські диригенти навчилися у Хмельницькій філармонії?

593
0

Зі сцени лунають твори Моцарта, Шуберта, Отто та Брамса. Непересічна подія для нашого міста та й всієї України саме відбувається на наших очах. Це – Другий Міжнародний майстер-клас для диригентів.

Диригент симфонічного оркестру – Марко Мюллер із міста Арт, що у Швейцарії. Чоловік – володар 4 премії Міжнародного конкурсу у Відні 2006-го року. Нині уже не вперше завітав до Хмельницького в рамках виняткової мистецької події. Загалом, цього дня на сцені філармонії знані маестро із Франції, України та Німеччини.

Директор філармонії у захваті від розмаху мистецької події. Нам розповідає: співпрацю розпочали близько 4 років тому. Тоді Хмельницький камерний оркестр запросили на виступ до Швейцарії, у місто Ольтен, для спільного концерту із тамтешнім духовим оркестром, де Марко саме був головним диригентом. Тож не випадково маестро взяв участь в унікальному для України проекті «Майстер-клас для диригентів».

Окрім Марка, участь у мистецькій події взяли і професор Доміні Рогген із Швейцарії, та професор Юрій Луців зі Львова. Також, на захід запросили молодих студентів-музикантів, що на час проекту стали учасниками Симфонічного оркестру.

Благодійна організація «Фонд родини Кольгофер» також щораз підтримує подібні мистецькі починання, адже переконані – Хмельниччина, та й Україна загалом, сповнена самобутніми талантами, які лише потрібно розкрити та показати світу. І цей проект – ще один крок для розвитку творчості та навіть смаку людей.

А ми ж щораз переконуємося – кожна нова людина за пультом вносить у музику своє читання, наче струмінь чистого повітря.