По гарячих слідах, або Із копів у детективи: Хмельницький став частиною пілотного проекту

817
0

Одна валіза – уніфікована, інша – для вогнепальних випадків, ще одна – із різними ліхтариками. Криміналістична та комп’ютерна техніка уже активно використовується поліцейськими Євросоюзу, а тепер дійшла і до нас.

За допомогою цього обладнання копів перекваліфікують у справжніх детективів. Йти по гарячих слідах, оперувати фактами та припущеннями – усе для того, аби формалізм між роботою слідчих та оперативних працівників звести до мінімуму.

Це пілотний проект, і Хмельницький став одним із 8-и міст, де він буде реалізовуватися. Щедрі дарунки отримали від консультативної місії ЄС. Як розповів Ванічег Збіник, наприклад, у Чеській Республіці реформу провели ще у 2000-них одразу по усій країні. Там вона працює і досі.

Проект уже реалізований також у Литві, Польщі та Румунії. Окрім того, пропонуватимуть й інші доповнення до нашої кримінальної системи. Зокрема, кодекс рекомендуватимуть зробити більш «гнучким», внести зміни щодо закриття справ за відсутності підозрюваного та реалізувати спрощену процедуру розслідувань нетяжких злочинів.

Зазначили, рішення щодо створення центрального аналітичного підрозділу уже прийняте. Що ж, а ми будемо чекати результатів і, як наслідок, справедливих рішень та безпечних вулиць.