Із прагненням Автокефалії: як московську церкву у Сутківцях «просили на вихід»

369
0

Стара мурована святиня у селі Сутківці Ярмолинецького району відноситься до пам’ятки архітектури. Проте, вихідними довкола неї розгорілися справжні релігійні баталії. Громада зібралася, аби вирішити питання церковне – чи далі залишатися під покровом УПЦ, чи доєднатися до Автокефалії.

У тамтешньому будинку культури зібралася, певне, сотня мешканців. Серед них і пан Валерій, який проживає у Сутківцях близько 30 років.

Чоловік розповідає, позиція та настрої настоятеля Святопокровського храму очевидні, а свої політичні погляди він активно пропагує серед населення.

Мирним це зібрання назвати насправді важко. Не встигши зібратися, розпочали із криків та гучних звинувачень. Частина прихожан спільно із священиком покидають зібрання і проводять своє, уже на подвір’ї.

Сам Отець Володимир зазначає – ніякого юридичного відношення до Московського, та і взагалі будь-якого патріархату, не має. Та й перехід здійснювати насправді не бажає. Позицію доповнює і юрист Хмельницької єпархії.

Визнати Крим анексованим у нього теж не виходить. Під вигуки націоналістів він із десятком селян йде геть. У приміщенні уже спокійно – висловлюють думки та ставлять запитання. Не зважаючи на невдоволених, зібрання таки проводять. Благочинний Православної церкви України Ярмолинецького району наголошує – ніякого захоплення церков насправді не відбувається.

І поки там збори завершенні, біля церкви проводять свій збір підписів за, як висловлюються, канонічну церкву. Скільки, врешті, голосів віддали – не кажуть. Та і свою позицію люди висловлюють непевно, якщо висловлюють взагалі. 

Врешті, церковне питання і справді поділило село ледь не на два табори, проте голосування проведене. І якщо воно не буде оскаржене, після впорядкування бюрократичних тонкощів у Сутківцях таки має з’явитися Православна Церква України Київської митрополії.