Історична знахідка: під час ремонту Старокостянтинівсього мосту «розкопали» бруківку ХХ століття

859
0

Поки одні тиснуться у заторах, інші знаходять справжню історичну спадщину. Із Старокостянтинівського мосту зняли перший шар асфальту і наштовхнулися на бруківку ХХ століття. Загалом, на вулицях Хмельницького старих доріг не збереглося, їх можна побачити хіба що під час отаких ремонтних робіт.

Магістральною дорогою Старокостянтинівське шосе було ще віддавна. Шлях через річку слугував транспортним сполученням із іншими містами, ним возили буряк на цукровий завод та здійснювали інші торгівельні операції. Є припущення, що саме по ньому йшли євреї у листопаді-грудні 42-го. Саме на той час припали масові розстріли і за свідченнями очевидців, виводили їх з центру у напрямку сучасного Дендропарку. Проте, чи по цій самій знайденій бруківці – питання.

Більшість хмельничан переконані – у нас немає як такої історії. Проте, ця знахідка ще раз доводить – ми просто не навчилися її берегти. Адже, зазвичай, збудувати нове та сучасне –  і зручніше, і дешевше. А нагадати містянам про бруківку колись хотіли в музеї історії міста, проте ідея лягла у далеку шухляду.