І поплила крига: рятувальники провели тренування з ліквідації льодоходу

287
0

Попри те, що понад 5 років на території Хмельницької області не було зафіксовано жодного льодоходу та повені, рятувальники певні: це не привід «розслаблятися». Так, вранці 23 лютого розгорнули на кризі Південного Бугу масові тренування.

Розпочали, як годиться, із обговорення теоретичних питань щодо моделювання подібної ситуації.  Учасники мали можливість оглянути пожежно-рятувальну та комунальну техніку, що може бути залучена до запобігання та ліквідації подібної НС.

Від теорії перейшли до практики. За легендою, внаслідок різкого потепління на Південному Бузі утворився льодохід, що спричинило загрозу підтоплення  приватних будинків поблизу. За тренувальний майданчик рятівники обрали автомобільний міст через водойму.

Задля кращого відпрацювання ліквідації створили кілька тренувальних зон. Водолази-рятувальники взялися за розчищення русла річки від умовного льодового затору.

Тут же підрозділи організували навісну переправу для спасіння людей із затоплених територій, яку на собі випробували і ми.

Поміж цим, підрозділи укріплювали берегову лінію мішками із піском, а на іншій локації комунальні водолази і фахівці ДСНС рятували людей із крижаної. Не обійшлося і без саперів: їхнє завдання – підірвати крижані затори, що заблокували рух води. Також на місці працювали психологи, які морально підтримували умовно постраждалих.

Загалом, надзвичайникам разом зі службами взаємодії вдалося відпрацювати усі можливі найгірші варіанти розвитку ситуації. Усього до навчань залучались 80 чоловік на 12 одиницях рятувальної та комунальної техніки. А ми ж побажаємо, щоб природа не дарувала нам неприємних сюрпризів й аби розіграні нещастя траплялися лише умовно.