12 липня віряни відзначають Петра-Павла: що це за свято та як рекомендують поводитися цього дня

297
0

День Петра і Павла є одним із найбільших церковних свят. Цього дня закінчується суворий Петрів піст, люди йдуть до храмів із проханнями пробачити гріхи, забрати усі негаразди, недуги та подарувати благословення. Приурочене воно двом великим апостолам, що проповідували волю та вчення Божі. Павло був язичником і ніколи не бачив Христа при житті, однак удостоївся побачити спасителя вже після його воскресіння, після чого став ревним християнином, а апостол Петро – згідно християнській традиції, хранитель ключів від Царства Небесного, один із найстарших із апостолів. Хоча й жили святі в різні роки, об’єднувала їх одна мета.

Цього дня люди поспішають до святинь, де прослуховують літургії та читаються послання від апостолів. Одним із таких місць є Спасо-Преображенський жіночий монастир, що розташований у Головчинцях, Летичівського району. Охоплює площу у 10 гектарів, на його території є 4 храми: Успенський, Троїцький, Онуфрійський та Преображенський. Свої початки бере ще із середини 15 століття. І попри те, що його неодноразово руйнували, небайдужі люди та служителі Господні спільними зусиллями відновлювали його, аби усі бажаючі могли прийти сюди та звернутися до Бога.

Софійка навідується до монастиря чи не щодня. В сестринському корпусі живе її бабуся, що прививає дівчинці любов та віру в Господа. Кожного тижня дитина приходить до храму, а на великі свята – відвідує служби.