23 аптеки Хмельницького відпускають «Доступні ліки»: наскільки це зручно?

332
0

Лідія Олександрівна нині на прийомі у сімейного лікаря, прийшла підправити своє здоров’я. Їй, як і багатьом містянам, виписують рецепт на медикаменти, от тільки замість паперів нині – послуга онлайн. На мобільний телефон приходить SMS із номером рецепту. Відверто, жінка не надто розуміє, як це працює, проте вдоволена тим, що таки заощадить.

Програма «Доступні ліки» для українців – уже не новинка,проте от уже як більше місяця, із 1 квітня, система працює лише у Інтернеті. Кардіопрепарати, медикаменти від цукрового діабету та ліки хворим на астму за знижкою або ж безкоштовно можна отримати за рецептом сімейного лікаря. Світла Самолюк каже, людям похилого віку йдуть на зустріч – самі переглядають телефон, іноді друкують чи виписують код рецепту. Але за дрібних незручностей переваги – очевидні.

Зі стартом новації не усі аптеки радо підписували договір з Національною службою здоров’я, адже, у зв’язку зі змінами, субвенції на місцях скасували. Так само ліквідували і посередників – департаменти на місцях; нині усе напряму зі столиці. Поглянули на колег та пересвідчились – боятися немає чого, фінансування є. А от зручності чи то навичок ще бракує. Зокрема, у цьому пункті за програмою почали працювати лише тиждень тому, і поки що не в захваті.

А от «першопрохідці» кажуть, такий етап на початку подолали й вони. Свій перший електронний рецепт прийняли 3 квітня. Головне, переконують, запастися терпінням.

Загалом, щодень до аптек звертаються від 10 до 20 пацієнтів, що отримують медикаменти за програмою «Доступні ліки». Окрім того, за електронним рецептом ліки можна одержати по усій території України. На сайті національної служби охорони здоров’я можна знайти інформацію про аптеки, які входять до програми та де саме вони знаходяться.

Тож, система працює! Просто потрібен час, аби звикнути. Єдине, що можемо порадити: шановна молодь, не пошкодуйте півгодини свого часу та навчіть батьків, дідусів та бабусь користуватися мобільним та послугою SMS. І нехай ваша родина буде здоровою!