25 березня відзначають 75-у річницю визволення Проскурова від нацистських окупантів

230
0

75 років миру: 25 березня хмельничани традиційно  відзначають визволення рідної землі із рук нацистських окупантів. Два тижні наші війська у важких боях намагались зламати німецькі оборонні рубежі на північних підступах до Проскурова. Атакований з усіх боків ворог намагався вирватися з міста, запеклі  бої точились у різних точках,  та під ранок 25 березня  Проскурів все-таки вдалося  звільнити.

Цей 94-річний сивочолий чоловік –  Григорій Сергійович Атаманюк, людина, котра воювала за нашу з вами свободу та за наше майбутнє, ділиться спогадами, котрі, не дивлячись на давній термін, змушують серце битись частіше.

Разом із батьком Дмитра Гавриловича за час боротьби за волю  на подільській землі полягло близько 250 найкращих синів та дочок. Тож аби відзначити мужність старшого покоління та його відданість рідній землі, до одного із головних і незгасних символів того часу, до «Вічного вогню» зійшлось десятки містян, аби сказати «дякую» героям та віддати шану тим, хто загинув.

 Після урочистої частини усі бажаючі  рушили до виставкової зали школи образотворчого мистецтва, де відбулося підписання акту передачі-прийому обласної Естафети пам’яті, приуроченій цій даті.