+33 за Цельсієм: як обласний центр переживає палючу літню спеку

1948
0

Коли термометр зашкалює. Серпень відзначився найвищим температурним показником за літо. Асфальтне покриття в такий час просто тане на очах. У місті дороги рятують поливальні машини, а от за межами – розраховують на чесність та відповідальність водіїв.

На Хмельниччині якість доріг цілковито залежить від фур, які перевантаженими руйнують і без того ямковий асфальт.

У таку спеку як ніколи актуальним стає закон «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування». Обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

Укравтодор разом із поліцією щодень охороняють дороги Хмельниччини. Кажуть, водії вантажівок, порівняно з першими днями роботи патрульних, стали більш відповідально ставитися до своїх перевезень. Ну, а для «неслухняних» продовжує діяти чітка система штрафів.

Водій однієї з фур зізнається, працювати у спеку не так тяжко. Він доїжджає до передбаченої заправки, там і відновлює сили та кермує далі.

А як же справляються в місті? На балансі комунальних служб Хмельницького нараховується п`ять поливальних машин. Кожного дня вони курсують центральними вулицями, аби вберегти містян від надмірного запилення, а дорогу – від руйнування.

Від доріг – до людей. Коли температура повітря перевищує позначку 25 градусів за цельсієм – найбільше страждають мешканці великих міст.

Прохолодні напої, купання і легкий одяг. Методи, якими рятуються наші хмельничани під час серпневої спеки, ми вивідали напряму.

Отож, пам’ятайте про необхідні заходи безпеки у літній період та нехай градус за вікном не впливає на вашу погоду у житті.