50-річчя Яблунівської школи – як вітали ювілярку разом із БО «Фонд родини Кольгофер»

868
0

Село Яблунівка Деражнянського району – невелике, нині там мешкає ледь більше півтисячі людей. Проте тут завжди чутно дитячий сміх, адже малечі вдосталь, вона радо живе, зростає і повертається до рідного краю. Нині у тамтешній школі навчається 136 учнів. Яблунівський навчально-виховний комплекс включає у себе як дошкільний заклад, так і загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. 6 жовтня альма-матер відсвяткувала свій поважний ювілей – 50 років.

Розповідають, у Яблунівці повсякчас приділяли значну увагу навчальному процесу. Перші згадки про освіту відносять ще до 1870 року, коли один із жителів віддавав частину хати для навчання дітей. В 1914 році була побудована перша земська 3-класна школа. Згодом з’явився і діючий НВК. Петро Фещук працює директором 27 років і каже, їм є чим пишатися.

До дня народження рідної школи усім селом влаштували справжнє урочисте святкування. Усі – від наймолодших до старшокласників – змогли проявити свої таланти. Не були осторонь і вчителі. Танцювали, співали пісень про шкільні будні та раділи святу. А все тому, що школа для мешканців Яблунівки – практично другий дім. Усі радо йдуть сюди за знаннями, друзями та позитивними емоціями.

Багато хто із учнів радо повертається до стін рідної школи. Дехто навіть не у гості, а щоб стати її частиною. Так, до прикладу і Валентина Мамчур, і Галина Храбуст колись сиділи за тими ж партами, що і сучасне покоління учнів.

Проте, є й почесні випускники, які своїм прикладом прославляють Яблунівську школу. Серед них і Віктор Петрович Коріньовський. Каже, повертаючись сюди, одразу згадує дитинство.

У свій час чоловік працював у фінансовому управлінні при ОДА. Також, очолював фінансове управління в Летичівській районній державній адміністрації. Своїм успіхом, звісно, завдячує мудрим педагогам.

Також на свято 50-річчя школи запросили і товаришів навчального закладу. Серед добрих друзів та порадників була й благодійна організація «Фонд родини Кольгофер». Уже не вперше завітали, аби не лише словом, а й ділом привітати Яблунівський НВК та громаду загалом.

У святковий день благодійники відгукнулися на прохання колективу школи та у подарунок привезли те, що і просили. Так, уже незабаром на вікнах навчального закладу з’явиться ошатне оздоблення, а у їдальні діти зможуть харчуватися із оновленого красивого посуду.

За подарунок дякують від щирого серця, адже подібною підтримкою мають змогу забезпечити малечі якісні умови навчання та відповідний рівень комфорту для отримання гідної освіти. А від цього, погодьтеся, залежить чимало.

До слова, благодійна організація «Фонд родини Кольгофер» підтримує не лише цю школу, а й багато інших на теренах Хмельниччини. Нині за їх сприяння діє акція «Рік шкільної бібліотеки». Кожен навчальний заклад може звернутися до них, аби отримати новенькі книги, необхідні для навчання та всебічного розвитку дітей. Адже підростаюче покоління – наше майбутнє, і турбуючись про нього, ми закладаємо зернинку добра та благополуччя на подальшу долю нашої країни.