Чорнобильці без пільг

300
0

Біль – спільний, проблема – особиста. Вони не на словах знають, що таке атом та радіація, і на власні очі бачили Прип’ять. Всеукраїнська акція протесту в усіх містах об’єднала чорнобильців – учасників ліквідації, потерпілих та дітей катастрофи. Обурені та ображені люди вийшли на Майдан і у Хмельницькому. Ще у 2014 Київ скасував більшість пільг, а тепер ставлять під сумнів і основний закон.

Віктор – чорнобилець 2 категорії. В минулому працював у міліції і у 87-му був направлений охороняти Прип’ять від мародерства. 4 місяці чоловік перебував поблизу згубного впливу аварії на Чорнобильській АЕС. Нині, у 2016, мусить виходити на акцію протесту. До міста приїхав геть із Волочиська, аби відстояти свої права на чорнобильські соціальні гарантії.

Таких, як він у Хмельницькому – понад півтори тисячі, а по області ця цифра перевалює за 9 тисяч. Ще у 2014 Верховна Рада Україна ліквідувала понад 40 пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Право на безкоштовний проїзд, лікувальні путівки, кошти на оздоровлення, знижки за оплатою «комуналки» та привілеї при вступі до вишів – усе це зникло в один момент. Тільки люди залишились із своїми проблемами та хворобами.

У травні чорнобильці збиралися біля Верховної Ради, проте поки результату – нуль. І, хоча, 2016 офіційно проголошений президентом роком пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, як кажуть – усе це гучні слова «в нікуди».

Окрім того, багато з них мешкають у 100-кілометровому досягненні до Хмельницької АЕС у Нетішині. На це теж ніхто не зважає. Нині їхня основна вимога – скасувати проект ліквідації чорнобильського закону, а також болюче питання комунальних тарифів для населення. Підтримати акцію прийшли також афганці та учасник воєнних дій.

Як зазначають, хоча і влада на місцях, здебільшого, намагається підтримувати чорнобильців, Київ про них наче і забув. Якщо і цей протест не дасть результату – погрожують перекривати проїжджі частини та залізниці, аби президент таки звернув на них увагу.