“Europe Park Ukraine”: з міста ринкового – до центру туризму

1927
0

З міста базарного – у туристичний центр. Такі перспективи чекають на Хмельницький вже за кілька років. Принаймні, у цьому запевняють автори ідеї будівництва грандіозного комплексу «Європа Парк Україна». Днями проект та його візуалізацію презентували громадськості. Ідею підтримали представники влади, громадських організацій та місцеві активісти. Черга за небайдужими хмельничанами. На сайті хмельницької міської ради у розділі «Єдина система петицій» вже розміщена «Петиція про надання всебічної підтримки та допомоги у створенні парку відпочинку й розваг «Європа Парк Україна».

Власне, що стосується самого проекту: автори наголошують, це ідея, яка в першу чергу покликана змінити статус нашого обласного центру, перетворити його на квітуче і перспективне місто, де було б комфортно не лише проживати, але й відпочивати.

Натхненники вже назвали проект містом майбутнього наших дітей. І це не просто так. Річ у тім, що ось на цій території, від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе, у заплаві річки Південний Буг, планують збудувати низку об’єктів інфраструктури: спортивні та житлові комплекси, паркову зону, облаштують набережну, та побудують цілий парк розваг: тут вам і оглядове колесо, і американські гірки, місця для прогулянок, скейт-парк, атракціони, каруселі. Скажете: утопія, – а зовсім ні! За відповідну петицію у рекордно короткі терміни вже проголосувало майже 400 хмельничан з 500 потрібних. А це означає, що проект має всі шанси на втілення. Ініціатори створення «Європа Парк Україна» відзначають: було б дивно, якби проект не викликав недовіру “штатних” скептиків. Адже, здорова критика завжди корисна.

Втім, аргументи мають бути цивілізованими. Отож, поки одні ставлять «галочки» навпроти відповідної петиції та всією душею вболівають за розвиток міста, інші – нахабно плюндрують те, що вже створено. Мова йде про паркан, який встановили на будівельному майданчику. Таким чином територію огородили, аби не наражати на небезпеку перехожих, адже тут вже на повну ведеться будівництво і незабаром працюватимуть висотні крани. Та днями огорожа загадковим чином «почепила ноги». Зловмисників шукають і досі. І проблема навіть не у тому, що забудовник поніс певні матеріальні втрати, найстрашніше – цинізм і його приховані за високими фразами причини…
Тож забудовники та автори проекту просять якщо не допомагати, то хоча б не заважати робити щось гідне. І, у свою чергу, зголосились виділити 20 квартир для бійців АТО та їхніх сімей.
Нині територія, призначена для забудови, вся у хащах та чагарниках. А уявіть лишень, зовсім скоро тут бавитиметься малеча, рівень спортивних об’єктів дозволить приймати змагання європейського рівня, а натовпи туристів фотографуватимуть та дивуватимуться унікальним спорудам.

Поки ж ініціатори закликають приєднуватись усіх бажаючих, в першу чергу – проголосувати за Петицію на сайті міськради. Досить асоціювати Хмельницький виключно з ринком. Наше місто гідне нових горизонтів і вже є ті, хто зможе це довести.