Від пекаря до прикордонника: 80 вакансій просто неба презентував проект “Місто професій”

642
0

У хмельницькому використовують дитячу працю. Щоправда, лише один день, і тільки у проекті «Місто професій». Отримавши паспорт, можна працювати, заробляти, і зароблене – витрачати. Найпопулярніші у малечі поліцейські і рятувальники.

Тут збуваються мрії будь-якої дитини: ненадовго можна було стати справжнім продавцем, лікарем, банкіром, будівельником чи навіть прикордонником.

Поруч з пожежною машиною, як завжди, видимо-невидимо дітвори. Маленьких хмельничан вчили, як гасити полум’я.

Цього дня дітям дозволяли усе: посидіти у кабіні справжнього пожежного автомобіля, увімкнути тривожну сирену, потримати у руках гранату, щоправда, знешкоджену. А ще – приміряти захисний одяг і шоломи піротехніків. До слова, вага такого костюма – понад 20 кілограм.

Ще одна автівка, яка традиційно привертала увагу маленьких працівників – поліцейський Пріус. Воно й не дивно – дітям дозволяли і покермувати, і сирену увімкнути.

А ще дітей вчили не лише працювати, а й цінувати зароблені гроші. У містечку ходила своя національна валюта – гривники. Таких віддрукували аж два мільйони, аби не боргувати хай малим, але робітникам, зарплатню. А нею можна було розрахуватись, до прикладу, за морозиво. Тож, як демонструють «батьки» цього проекту, всі професії важливі, всі професії потрібні. Особливо, якщо допоможуть визначитися із майбутнім покликанням.