“На війні немає атеїстів” – історія військового священика

205
0

Коли війна у душі – на поміч приходить він. Військові капелани лікують серце та розум, сповідають та благословляють бійців безпосередньо перед боєм та під обстрілами. Одним із таких є отець Анатолій. Чоловік і сам служив, але покинув військову справу та подався у семінарію, вже потім – на фронт, допомагати воякам. Адже, зазначає, ніщо так не лікує людину, як віра.

Він уже побував у Слов’янську, Мар’янці, Лисичанську, Пісках, Краматорську, Артемівську. Вирушає на передову щонайменше раз у місяць уже протягом 2 років. На фронт, зазвичай, їдуть, заручившись допомогою благодійників. Ціна такої подорожі 5000 гривень – лише на бензин, а загальна вартість гуманітарного конвою може сягати 20 000 гривень, а то і більше. Спершу, допомагали прихожани, опісля – долучилися й інші поважні особи.

До слова, у католицькому храмі щовівторка влаштовують благодійні обіди для немічних і нужденних. Згодом, за сприяння меценатів, діяльність планують розширити. Але, як зазначають, без таких благодійників як Олег Лукашук багато добрих справ могли б залишитися нездійсненними.