Навчання у збиток: хмельницькі студенти проситимуть у Кабміну повернення стипендій

583
0

Ірина навчається на 2 курсі в Хмельницькому національному університеті. Дівчина розповідає: гарно навчалася у ліцеї, з відзнакою закінчила коледж і вступила на такий омріяний бюджет. Проте, власні кошти за знання – стипендію – дівчина отримувала лиш півтора роки. З початку 2017-го лише 40% групи за рейтингом отримують кошти. Маючи лише п’ятірки та поодинокі четвірки, дівчина до «щасливців» не втрапила.

820 грн. у випадку Іри кошти  хоч і невеликі, але й витрачала вона їх, здебільшого, на навчання. Адже за спеціальністю вона – майбутній модельєр-конструктор.

Подібна ситуація на кожному кроці. Анатолій Вичавка, голова студентського профкому ХНУ, розповідає: різниця іноді сягає сотої балу та навіть майбутні червонодипломники залишаються «за бортом». Наразі планують ініціювати колективне звернення до Уряду та Президента.

У 2018-му за програмою відсоток тих, хто матиме стипендію, знизиться до 25, а ще за рік і до 15. Зазначає, так Уряд думав наблизити нас до Європи, а врешті – у групі просто починається боротьба за оцінки.

Громадська рада уже почула крик студентської спільноти і полишати те не збирається. Кажуть, подібні прохання-звернення надійшли зі стін 3-х найбільших університетів краю – Хмельницького національного університету, Кам’янець-Подільського аграрного університету та університету ім. Івана Огієнка.

Діалог провели й між національними університетами інших областей та сподіваються акцію зробити всеукраїнською. Адже лише вкинувши до столичної поштової скриньки хоча б з десяток аналогічних звернень, можна буде досягнути результату.

Тож, матимемо надію, що цього разу студенти достукаються до влади мирним та демократичним шляхом. Адже у стінах альма-матер певні – знання мають винагороджуватися, і винагороджуватися чесно.