“Ніч гніву” під будівлею СБУ: два роки потому

255
0

Це сталося 2 роки тому. Тоді ніхто не повірив власним очам. Жінка, яка стояла навколішки і благала не стріляти, впала на бруківку. У неї поцілила куля. Людмила Шеремет померла у лікарні за три дні.

Останній кривавий наказ Крайтора. Снайпер поцілив у Дмитра Пагора. Юнак до тями не прийшов.Ми ніколи не забудемо той день. Від зброї силовиків 19 лютого постраждали шестеро хмельничан, двоє померли. Юному Олександру Козловському ампутували ногу, а 32-річний Микола Гуменюк втратив око.

Коктейлі Молотова полетіли у вікна СБУ… Згадувати це досі лячно.

Потім було розкаяння за кров на погонах. Його на Майдані ледь не силою вибили з-за спин силовиків. Крайтор написав рапорт. Від народного самосуду керівника СБУ врятував міліцейський автозак.

У березні військовий прокурор Нараган передав справу Крайтора до прокуратури Західного регіону. Минуло два роки, а слідство триває досі. Це шокує.  Не встановлено від чиїх куль загинули Дмитро Пагор та Людмила Шеремет.

Наче й не було вогню. Так СБУ виглядає сьогодні. Фасад перефарбували, З гаманців містян забрали мільйони гривень на відновлення відомства та нові тролейбуси, які згоріли до цурки під цими стінами. Хто ж замінить нам спогади?