Масове вбивство корів

3179
0

Цей корівник став могилою для ні в чому не винних тварин. Трупи корів і досі вивозять на скотомогильник.

Іще два дні тому тут була сотня корів, бичків та теличок. Тепер їх залишилось ледь десяток. Ветлікар знизує плечима, каже, можливо, й ці не доживуть до вечора.

Цю страшну ніч власник підприємства «Агропрогрес В» не забуде ніколи – мало хто зможе пережити побачене. Передсмертне мукання корів цілісіньку ніч стояло над фермою. Годівниць хтось безжально та безсовісно потруїв.

Що ж насправді сталося на фермі, здогадуються й представники влади, хоча імен не беруться називати. Для них це не просто масштабна надзвичайна ситуація. На території Віньковець лише дві молочні ферми. Збитки від масового убивства корів вражають – це майже 2 мільйони гривень.

Зловмисники діяли професійно та були озброєні забороненою отрутою – фосфідом цинку. Колись таким ядом на підприємстві труїли мишей. Наголошують, лише обмежене коло людей мало до нього доступ. Тож версія, що це банальне шкідництво, не працює, вочевидь, труїли тварин на замовлення не простої людини.

Для власника підприємства – це не лише величезна трагедія, а й чергова спроба конкурентів «віджати» бізнес. Фосфід цинку уже давно ніхто не використовує, це заборонений препарат. Його не купиш просто так в аптеці.  Що вражає найбільше – це бездушність, із якою діяли зловмисники: вони розсипали трійло по усій силосній ямі так, щоб загинула уся череда.

Правоохоронці ж відкрили кримінальне провадження за статтею 251 «Порушення ветеринарних правил». На підприємстві вважають: справу не лише гальмують, а й не візьмуться розслідувати. А от ветеринарний лікар називає статтю, за якою повинно проходити вбивство тварин. Давайте називати речі своїми іменами – це було сплановане жорстоке вбивство.

Наразі призначені різні експертизи, а тому, коли будуть усі результати, справу можуть перекваліфікувати за іншою статтею Кримінального кодексу України. Фосфід цинку — речовина, заборонена до застосування в країнах ЄС, а також в Росії та Білорусі. В Україні він, начебто, теж заборонений. Але до цих пір застосовується. Хоча досі не вкладається у голові, як могла піднятися рука.