Чи стане правова допомога доступнішою для населення?

345
0

Доступність правової допомоги уже стає необхідністю. На конференції, що відбулася сьогодні в Хмельницькому з ініціативи Мін’юсту, обговорили, як її забезпечити. Адже право громадян на безоплатну правову допомогу гарантує головний закон України. У хитросплетіннях законодавства, яке постійно змінюється, легко заплутатися. А давня істина каже, що незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Хмельницький обраний для проведення заходу невипадково, адже процеси децентралізації в нашій області відбуваються найактивніше. А одне із завдань програми – зробити можливим отримання доступних послуг громадянами за місцем свого проживання.І хоча Хмельниччина – серед лідерів у впровадженні безоплатної правової допомоги, досконалості таки немає меж.

В кожному райцентрі нині працює бюро безоплатної вторинної правової допомоги. Попит на послуги серед населення досить активний: за І квартал поточного року до місцевих центрів звернулися 6720 осіб. Найбільше її потребують особи, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій, внутрішньопереміщені особи, ветерани. Втім, згідно з визначенням, на отримання безоплатної допомоги можуть претендувати лише особи, чий дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів.