На покращення заґратованих років – 70 тисяч гривень: за кошти із міського бюджету реконструюють СІЗО

486
0

Не покарати, а виправити. Принцип тюремного утримання у Норвегії сколихнув мережу. Таке позбавлення волі стає додатковим квитком у життя, і колишні злочинці повертаються на лаву підсудних значно рідше, ніж у нас.

За минулий рік у стінах хмельницького СІЗО побувало більше 7 тис. осіб. У загальному, чекати свого вироку тут може 421 особа. Ізолятор складається із 2х режимних корпусів, одному з яких уже понад 100 років. А комунікації уже двічі відслужили свій термін придатності.

Начальник СІЗО розповідає: нині наземні і підземні комунікації потребують повномасштабного поновлення, та навіть повної заміни. А коштів на це – немає. У березні тут попрацювала комісія, що і склала кошторисну програму на 2017-2020 рр.

Скаржиться: прогулянкові дворики не накриті шифером – близько 75 м.кв., харчоблок та банно-пральний комбінат втомилися від постійного «замазування» проблем. Місто пішло на зустріч і уже виділило перший транш.

Містяни певні: люди мають відбувати покарання у гідних умовах, адже навіть засуджені – перш за все ЛЮДИ.

Майже 2 роки тому містом ходили чутки про перенесення ізолятору за межі міста. Та віз і нині там…

Нині ж хмельничани запевнили – для цього, певне, не час, адже у міста та країни є проблеми важливіші й нагальніші.

Керівництво ж СІЗО запевняє, ідея більша схожа на красиву казку, як і гуманна в’язниця Норвегії в Україні. І знову ж таки через кошти.

Отож, програму вартістю у півтора мільйони керівництво пеніціарної установи ще має відстояти перед депутатами міської ради. І лиш якщо вони згодяться, далі робитимуть кроки до покращення.