Військо українське: скільки хмельничан зодягнуться у форму цієї весни

329
0

Захищати Батьківщину – справа складна, проте благородна й почесна. Щоосені та щовесни військовий комісаріат нагадує про себе військовозобов’язаним українцям. Проте, щораз доводиться акцентувати, що боронити державу можна не лише на передовій, та і до Сходу під час проходження служби ніхто не поїде. Це наказ Президента.

З 1 квітня ж стартувала чергова хвиля призову. Пріоритетними завданнями обласних та районних комісаріатів є призов на строкову військову службу, військова служба за контрактом та служба у резерві.

Впевнені, такий план виконати в силах. До того ж, зазначають, цього сезону хлопці більш охоче йдуть віддавати борг державі. Щодо служби за контрактом, Хмельницька область завжди займала лідируючі позиції. 1-й квартал перевиконали на 2%. У другому кварталі заплановано залучити – 430 чоловік. 37 осіб уже підписали свої контракти. Та, кажуть, інформацію про резервну службу донести подолянам важче.

Майже місячна служба у резерві спрямована на те, аби доукомплектувати існуючі підрозділи та банально аби не втратити навички. Збори тривають усього 30 днів, половина з яких – курси підвищення кваліфікації, ще 15 днів – у складі підрозділів на штатній військовій техніці. Простою мовою – теорія та практика.

До того ж, резервістам окремо оплачується проїзд до військової частини та додому, середньомісячна заробітна плата або ж «мінімалка», передбачене державне страхування та безкоштовне медичне забезпечення. У підсумку військовий отримує до 3600 грн. залежно від військового звання. Також держава гарантує збереження робочого місця.

Окрім того, на брифінгу закцентували увагу на інноваціях, що плануються у системі військових комісаріатів. Так, на підписі у Президента зараз знаходиться закон про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних. Електронна система допоможе бачити військо онлайн.

Певні, якщо верхівка держави ухвалить подібний документ, наявні проблеми з обліку та впорядкування військовозобов’язаних залишаться у минулому. Закінчення призову припадає на 24 травня. Тоді, обіцяють, прозвітують про виконану роботу у Хмельницькій області.